Kancelaria JDP doradzała Trei Real Estate – międzynarodowemu deweloperowi i właścicielowi aktywów w zakresie nieruchomości mieszkaniowych i handlowych – w założeniu joint venture z Patron Capital, paneuropejskim inwestorem instytucjonalnym skupiającym się na inwestycjach opartych na nieruchomościach.

Trei Real Estate i Patron Capital utworzyły nowe joint venture w celu realizacji parków handlowych zlokalizowanych w całej Polsce pod marką Vendo – która jest jedną z wiodących marek parków handlowych w Polsce. Środki na sfinansowanie akwizycji pochodzą z niedawno zamkniętego przez Patron Capital Funduszu VI.

Partnerzy planują zainwestować około 140 milionów euro w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, początkowo zakładając od 15 do 20 Vendo Parks w polskich miastach regionalnych.

Kancelaria JDP wspierała Trei Real Estate we wszystkich aspektach prawnych związanych z tworzeniem i negocjowaniem umowy joint venture wraz z wszelką dokumentacją pomocniczą dotyczącą struktury joint venture, jak również w sprawie zeznania antymonopolowego.

Czytaj więcej: Patron Capital and Trei Real Estate form €140 million joint venture for developing retail parks in Poland

Legal Business Polska

Rynek Prawniczy

CEE Legal Matters