Przedłużenie czasu realizacji kontraktów jest powszechnym zjawiskiem. Dodatkowe koszty ponoszone w związku z tym przez wykonawców i podwykonawców negatywnie wpływają na wynik finansowy zawartych kontraktów.
W czasie webinaru przedstawimy Państwu – bazując na naszych ponad 20 latach doświadczenia – w jaki sposób skutecznie przygotować oraz dochodzić roszczeń o zapłatę kosztów poniesionych w związku z przedłużeniem czasu realizacji kontraktów w szeroko rozumianej branży inwestycyjnej.
18 września 2024 r.
11:00–12:30
Miejsce: online
Zaproszenie kierujemy do:
- członków zarządu
- dyrektorów kontraktów
- prawników wewnętrznych
- claim managerów
- osób związanych na bieżąco z realizacją złożonych inwestycji
Program
- Jakie są elementy składowe roszczenia o zapłatę kosztów poniesionych w związku z przedłużeniem czasu realizacji kontraktu?
- Jakie są podstawy prawne i przesłanki dochodzenia ww. roszczenia?
- Jak przygotować się do dochodzenia ww. roszczenia (z uwzględnieniem aktualnych preferencji dowodów z dokumentów i ograniczeń wykorzystania dowodów z zeznań świadków w postępowaniu gospodarczym)?
- W jaki sposób wykazać wysokość ww. roszczenia oraz jak weryfikują je eksperci i biegli sądowi?
- Jakie są doświadczenia z praktyki dochodzenia roszczeń o koszty przedłużenia kontraktów?
- Jakie są możliwości zawarcia ugody z zamawiającym w sprawie ww. roszczenia?
- Czy i jakie zobowiązania podatkowe powstają w związku z roszczeniami o zapłatę kosztów związanych z przedłużeniem czasu realizacji?
Organizator: kancelaria JDP
Webinar poprowadzą:
Ludwina Klein, LL.M. – adwokat w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Zespole Infrastruktury. Specjalizuje się w obsłudze prawnej i doradztwie związanym z realizacją inwestycji budowlanych (kolejnictwo, drogownictwo, energetyka oraz obiekty kubaturowe, w tym obiekty przemysłowe oraz budynki użyteczności publicznej).
Magdalena Zasiewska – kieruje Zespołem Podatkowym. Doradca podatkowy z ponad dwudziestoletnią praktyką, w tym w firmach Wielkiej Czwórki. Ekspert w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego w tym restrukturyzacji, nabyć i połączeń przedsiębiorstw, postępowań podatkowych zarówno dla podmiotów polskich, jak i zagranicznych.