Wykonawcy kontraktów budowlanych muszą mierzyć się od kilku lat z trudnościami związanymi m.in. z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem gospodarczym, w tym rosnącymi cenami środków produkcji, częstymi zmianami legislacyjnymi czy też skutkami nierzetelnego realizowania kontraktu przez kontrahenta. Najpierw była epidemia COVID-19, a gdy jeszcze nie udało się uregulować jej skutków, to rynek dotknęła wojna w Ukrainie.

Powyższe okoliczności zwykle uniemożliwiają zrealizowanie inwestycji po kosztach przewidywanych w kalkulacji oferowanego wynagrodzenia, prowadząc do strat na kontrakcie.

Większość wykonawców stara się zawrzeć aneksy waloryzacyjne, jednak nie wszędzie się to udaje. Niekiedy oczekiwania Zamawiających w toku negocjacji czynią możliwość zawarcia aneksu czysto iluzoryczną.

W trakcie naszego webinaru:

Data: 17 listopada 2023

Czas trwania: 09:30 – 11:00


Organizator:

Zaproszenie kierujemy do wykonawców inwestycji budowlanych.

Webinarium będzie szczególnie przydatne dla członków zarządu, dyrektorów finansowych, szefów działów prawnych, prawników wewnętrznych w przedsiębiorstwach, claim managerów, pracowników działów zakupów i sprzedaży.


Program
  1. Waloryzacja sądowa – podstawowe przesłanki do wykazania oraz praktyczne problemy w procesach;
  2. Roboty dodatkowe – sposób dokumentowania oraz podstawowe strategie dochodzenia roszczeń;
  3. Odstąpienie – najczęściej stosowane procedury odstąpień oraz praktyczne problemy w rozliczeniach i sporach po odstąpieniach;
  4. Wstrzymanie robót – czy w polskim porządku prawnym wykonawca, którego wniosek o waloryzację został odrzucony, ma prawo wstrzymać się ze świadczeniem?

Webinar poprowadzą:

Wojciech Bazan – adwokat | Partner

dr Jacek Kudła, LL.M. – radca prawny | Senior Associate