Inwestycje związane z budową lub rozbudową zakładów przemysłowych, centrów logistycznych czy obiektów kubaturowych prowadzone są przy silnie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym (zastosowanie innowacyjnych technologii, inflacja, wzrost kosztów realizacji prac budowlanych, niska dostępność siły roboczej). Wszystkie powyższe wyzwania wymagają uwzględnienia w strategii prawnej realizacji inwestycji, w tym w określeniu relacji z kontrahentami inwestora.
Przygotowaliśmy dla Państwa webinarium, w trakcie którego podzielimy się doświadczeniami zdobytymi w ramach doradztwa na rzecz inwestorów zaangażowanych w budowę zakładów produkcyjnych. Część webinaru zostanie poświęcona na aktywną dyskusję z uczestniczkami i uczestnikami, a także odpowiemy na Państwa pytania.
6 listopada 2024 r.
10:00–11:30
Miejsce: online
Zaproszenie kierujemy do:
- członków zarządu,
- dyrektorów realizacyjnych,
- kierowników projektów,
- innych menedżerów, a także claim managerów oraz prawników i inżynierów zaangażowanych w przygotowanie inwestycji i budowę lub rozbudowę zakładów przemysłowych.
Program
- Jak uniknąć ryzyk prawnych po stronie inwestora?
- Jaką formułę inwestycji wybrać – „wybuduj”, czy „zaprojektuj i wybuduj”?
- Jakich ustaleń mogą oczekiwać kontrahenci inwestora i jak pogodzić interesy stron?
- Jak zrealizować inwestycję w zakładanym czasie i budżecie?
- Jakie postanowienia umowne należy uwzględnić w umowie z generalnym wykonawcą oraz dostawcami technologii?
- Czy mniej ryzyk generuje budowa nowego zakładu, czy też rozbudowa zakładu już istniejącego?
- Inwestycje w zakłady przemysłowe – jak nie stracić na podatkach?
Organizator: kancelaria JDP
Webinar poprowadzą:
Mariusz Nowakowski, MLE – adwokat w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Zespole Infrastruktury. Specjalizuje się w doradztwie związanym z realizacją inwestycji budowlanych, w szczególności drogowych, kolejowych oraz energetycznych i przemysłowych. Reprezentuje klientów w toku negocjacji, realizacji oraz rozliczania umów o roboty budowlane w Polsce i za granicą, w tym opartych na wzorcach kontraktowych FIDIC, claim management.
Magdalena Zasiewska – kieruje Zespołem Podatkowym. Doradca podatkowy z ponad dwudziestoletnią praktyką, w tym w firmach Wielkiej Czwórki. Ekspert w zakresie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego w tym restrukturyzacji, nabyć i połączeń przedsiębiorstw, postępowań podatkowych zarówno dla podmiotów polskich, jak i zagranicznych.