11 października br. został podpisany kontrakt na realizację budowy Muzeum Getta Warszawskiego w Warszawie.

Prawnicy z JDP reprezentowali Muzeum w postępowaniach przetargowych (zarówno na wybór projektanta jak i generalnego wykonawcy), a ich długoletnie wsparcie zaowocowało faktycznym rozpoczęciem prac.

Budowa Muzeum Getta Warszawskiego ma wyjątkowe znaczenie i przesłanie historyczne. Ma przypominać o tragicznej zagładzie Żydów w gettach, nie tylko w Warszawie, ale także na terenie całej Polski.

Udział w tak ważnym projekcie to ogromny prestiż i wyróżnienie dla naszej kancelarii ze względów historycznych i nie tylko. Ta inwestycja to także jedno z najbardziej wyczekiwanych przedsięwzięć na mapie Warszawy ze względu na swój ciekawy projekt łączący elementy nowoczesne i zabytkowe – mówi mec. Wojciech Merkwa, Partner kierujący praktyką zamówień publicznych w kancelarii JDP.

Muzeum Getta Warszawskiego powstaje na terenie dawnego Szpitala Dziecięcego fundacji małżeństwa Bersohn i Bauman przy ul. Siennej 60/Śliskiej 51 w Warszawie. Łączna powierzchnia użytkowa muzeum zakłada ok. 11 500 m2. W kompleksie muzealnym znajdzie się m. in. Centrum Edukacji, usytuowane w zabytkowym budynku dawnego Pawilonu Okulistyki, audytorium dla 150 widzów, magazyny zbiorów i wiele wystaw czasowych.