Waloryzacja wynagrodzenia w inwestycjach energetycznych może być kluczowym czynnikiem dla dalszej działalności wykonawców czy dostawców. Na przykładzie naszego success story wyjaśnimy, jak mogą Państwo ubiegać się o swoje prawa oraz środki finansowe. Opowiemy, jak po raz kolejny skutecznie uzyskaliśmy dla naszego klienta z branży energetycznej znaczącą podwyżkę wynagrodzenia (ponad 1 milion złotych netto).
Podczas webinaru omówimy m. in.:
- Jaką przyjąć strategię prawną?
- Jak prawidłowo przygotować aneks do umowy?
- Jak negocjować treść aneksu?
- Jak skutecznie doprowadzić do zawarcia aneksu do umowy podwyższającej wynagrodzenie?
13 listopada 2024 r.
10:00–11:30
Miejsce: online
Zaproszenie kierujemy do:
- wykonawców, podwykonawców,
- inwestorów realizujących kontrakty energetyczne,
- członków zarządu,
- szefów działów prawnych, prawników wewnętrznych w przedsiębiorstwach,
- claim managerów,
- pracowników działów zakupów i sprzedaży.
Program
- Jakie roszczenia przysługują wykonawcom w związku ze wzrostem cen materiałów, jaki nastąpił od końca 2020 i wynikającymi z tego stratami i jakie są podstawy prawne tych roszczeń?
- Jak prawidłowo przygotować roszczenie o podwyższenie wynagrodzenia uzgodnionego w umowie w związku ze wzrostem cen materiałów?
- Jakie są podstawy prawne zawarcia ugód i aneksów do umowy podwyższających wynagrodzenie w związku ze wzrostem cen materiałów (w reżimie prawa zamówień publicznych i inwestycjach prywatnych)?
- Jak reagować na postanowienia dot. odwróconej waloryzacji i czy jest się czego obawiać?
Organizator: kancelaria JDP
Webinar poprowadzą:
Andrzej Sokołowski – radca prawny, Partner w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Zespole Infrastruktury. Ekspert w prowadzeniu skomplikowanych i wielowątkowych postępowań sądowych i arbitrażowych, dotyczących w szczególności inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych.
Anna Wójcik – adwokat, Senior Associate w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Zespole Infrastruktury. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań spornych m.in. w sprawach dotyczących inwestycji infrastrukturalnych (kar umownych z tytułu odstąpienia od umowy o roboty budowlane, kar umownych z tytułu opóźnienia oraz wynagrodzenia za roboty dodatkowe i zamienne).