Zapraszamy na webinar:

Chemia i petrochemia – zabezpieczenie produkcji na wypadek upadłości lub restrukturyzacji kontrahenta

16 czerwca | 10:00 | czas trwania 1,5 h (z pytaniami)

W branży chemicznej oraz petrochemicznej, których instalacje mają często strategiczne znaczenie dla gospodarki, bardzo ważna jest stabilność współpracy z kontrahentami. Dlatego bardzo pomocne może być zapoznanie się i przygotowanie się na pewne ryzyka, które dla Państwa działalności mogą wyniknąć w razie sięgnięcia po postępowanie restrukturyzacyjne przez kontrahenta w dobie pandemii COVID i także odmrażania gospodarki.

W trakcie webinarium wyjaśnimy:

 • Z jakich postępowań upadłościowych oraz restrukturyzacyjnych może w okresie pandemii COVID i odmrażania gospodarki skorzystać Wasz kontrahent i co poszczególne z nich ogólnie oznaczają dla Państwa biznesu;
 • Jakie możliwości działania macie Państwo dzisiaj, aby w umowie lub aneksie przygotować się na ryzyko postępowania upadłościowego/restrukturyzacji kontrahenta, tj. m.in.:
  a. Zabezpieczyć sobie dostawy strategicznych materiałów potrzebnych do zachowania ciągłości produkcji
  b. Zapewnić sobie możliwość napraw maszyn niezależnie od sytuacji finansowej ich producenta
  c. Uniknąć ryzyka nieotrzymania zapłaty za duże dostawy towaru;
 • Jakie możliwości działania będą Państwo mieli w razie złożenia przez kontrahenta wniosku o upadłość lub restrukturyzację;
 • Dochodzenie wierzytelności w toku postępowania upadłościowego/ restrukturyzacyjnego. Lista wierzytelności.

Webinarium skierowane jest do:

 • Członków zarządu firm z branży chemicznej oraz petrochemicznej;
 • Szefów działów prawnych oraz prawników w firmach z branży chemicznej oraz petrochemicznej;
 • Dyrektorów finansowych oraz handlowych;
 • Pracowników działu zakupów / kupców.

Kancelaria JDP jest liderem na rynku w bieżącym doradztwie prawnym oraz sporach sądowych dla klientów z takich branż jak przemysł maszynowy, branża produkcyjna, chemiczna, petrochemiczna, automotive oraz branża infrastruktury budowlanej, energetycznej i ciepłowniczej.

Nasi prawnicy są aktywnie zaangażowani w realizację niektórych z najbardziej znanych polskich projektów produkcji maszyn oraz instalacji petrochemicznych. Wspieramy też firmy z branży chemicznej, zarówno polskie podmioty jak i zagraniczne koncerny. Doradzamy naszym klientom na każdym etapie prowadzenia ich biznesu – od weryfikacji ich bieżących umów, poprzez wsparcie przy negocjacjach z kluczowymi odbiorcami oraz dostawcami, a także w razie pojawiania się rozbieżności w ich relacjach z największymi odbiorcami. Nasi Klienci mogą na nas liczyć również podczas np. rozbudowy ich zakładów produkcyjnych.

Obsługujemy także spory sądowe naszych Klientów, w których dochodzimy dla nich, lub bronimy ich przed, roszczeniami dotyczącymi np. zapłaty za dodatkowe zlecenia i wymogi odbiorców, kar umownych, odpowiedzialności za usterki z tytułu rękojmi oraz gwarancji. Prowadzimy też spory sądowe, w których dochodzimy sądowej zmiany warunków wieloletnich umów ze względu na nadzwyczajne wydarzenia rynkowe.

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Zapisz się

Webinar poprowadzi:

adw. Wojciech Bazan – Senior Associate w kancelarii JDP