Zapraszamy na webinar:

Chemia i petrochemia – zabezpieczenie produkcji na wypadek upadłości lub restrukturyzacji kontrahenta

16 czerwca | 10:00 | czas trwania 1,5 h (z pytaniami)

W branży chemicznej oraz petrochemicznej, których instalacje mają często strategiczne znaczenie dla gospodarki, bardzo ważna jest stabilność współpracy z kontrahentami. Dlatego bardzo pomocne może być zapoznanie się i przygotowanie się na pewne ryzyka, które dla Państwa działalności mogą wyniknąć w razie sięgnięcia po postępowanie restrukturyzacyjne przez kontrahenta w dobie pandemii COVID i także odmrażania gospodarki.

W trakcie webinarium wyjaśnimy:

Webinarium skierowane jest do:

Kancelaria JDP jest liderem na rynku w bieżącym doradztwie prawnym oraz sporach sądowych dla klientów z takich branż jak przemysł maszynowy, branża produkcyjna, chemiczna, petrochemiczna, automotive oraz branża infrastruktury budowlanej, energetycznej i ciepłowniczej.

Nasi prawnicy są aktywnie zaangażowani w realizację niektórych z najbardziej znanych polskich projektów produkcji maszyn oraz instalacji petrochemicznych. Wspieramy też firmy z branży chemicznej, zarówno polskie podmioty jak i zagraniczne koncerny. Doradzamy naszym klientom na każdym etapie prowadzenia ich biznesu – od weryfikacji ich bieżących umów, poprzez wsparcie przy negocjacjach z kluczowymi odbiorcami oraz dostawcami, a także w razie pojawiania się rozbieżności w ich relacjach z największymi odbiorcami. Nasi Klienci mogą na nas liczyć również podczas np. rozbudowy ich zakładów produkcyjnych.

Obsługujemy także spory sądowe naszych Klientów, w których dochodzimy dla nich, lub bronimy ich przed, roszczeniami dotyczącymi np. zapłaty za dodatkowe zlecenia i wymogi odbiorców, kar umownych, odpowiedzialności za usterki z tytułu rękojmi oraz gwarancji. Prowadzimy też spory sądowe, w których dochodzimy sądowej zmiany warunków wieloletnich umów ze względu na nadzwyczajne wydarzenia rynkowe.

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Zapisz się

Webinar poprowadzi:

adw. Wojciech Bazan – Senior Associate w kancelarii JDP