W związku ze zmianami cen rudy żelaza, panującą hossą na rynku w wyniku, której popyt przewyższa podaż, gwałtownemu wzrostowi ulegają także ceny stali nierdzewnej, co bezpośrednio wpływa zarówno na sytuację producentów i dostawców tego materiału, jak i producentów i importerów sprzętu AGD. W wyniku tych zmian firmy poszukują prawnych możliwości uzyskania zmiany wysokości wynagrodzenia / ceny w celu uniknięcia lub chociaż ograniczenia dodatkowych kosztów oraz strat spowodowanych wspomnianym wzrostem cen w okresie 2020-2021.

W czasie webinarium przedstawimy Państwu – bazując na naszych doświadczeniach oraz unikalnym know-how – w jaki sposób przygotować oraz dochodzić roszczeń o waloryzację / obniżenie cen w związku ze wzrostem cen stali nierdzewnej/innych komponentów, jak również jak bronić się przed takimi roszczeniami. Szkolenie pozwoli Państwu poznać strategie działania, które mogą realizować firmy w celu zabezpieczenia swoich interesów w związku ze wzrostem cen.

Prowadzący webinarium prawnicy kancelarii JDP posiadają wyjątkowe na polskim rynku prawniczym doświadczenie w skutecznym przygotowaniu i dochodzeniu roszczeń o podwyższenie wynagrodzenia w związku z nadzwyczajnym wzrostem cen i kosztów (waloryzacja sądowa). Reprezentując PORR S.A. uzyskali w 2017 r. pierwszy w Polsce prawomocny wyrok zasądzający podwyższenie wynagrodzenia wskutek nadzwyczajnego wzrostu cen materiałów przed EURO 2012. W chwili obecnej reprezentują firmy z różnych branż postępowaniach sądowych dotyczących zmian wynagrodzenia w wyniku nadzwyczajnego wzrostu cen i kosztów dochodząc roszczeń o łącznej wartości przekraczającej 750 mln PLN.


20 maja 2021

godz. 11:00 – 12:30


Organizatorzy:


Zaproszenie kierujemy do:

Nasze webinarium może okazać się szczególnie przydatne dla członków zarządu, dyrektorów finansowych, szefów działów prawnych, koordynatorów pionów w działach prawnych, jak również szefów działów zakupów i sprzedaży ww. firm.


Program:

  1. Czy nagły wzrost cen rudy żelaza i stali nierdzewnej w ostatnim czasie (2020 – 2021) ma cechy nadzwyczajnej zmiany stosunków w rozumieniu Kodeksu cywilnego?
  2. Jakie roszczenia mogą powstać w związku z obserwowanym nagłym wzrostem cen stali nierdzewnej? Komu roszczenia te przysługują?
  3. W jaki sposób można uzyskać podwyższenie lub obniżenie wynagrodzenia / ceny w związku ze zmianą cen stali nierdzewnej i jaką przyjąć strategię prawną w tym celu? Jak bronić się przed takimi roszczeniami?
  4. Jakie są mity i fakty związane z dochodzeniem zmiany wysokości wynagrodzenia / ceny?

ZAPISZ SIĘ


Webinar poprowadzą:


>> POBIERZ ZAPROSZENIE <<