JDP doradzało przy wyjściu wspólnika mniejszościowego ze spółki z branży usług dla przemysłu i nieruchomości i zakończeniu współpracy z dotychczasowym członkiem zarządu

Opisywane doradztwo stanowiło kontynuację projektu rozpoczętego w roku 2022, w którym światowy gracz z branży usług dla przemysłu i nieruchomości zainwestował w polską grupę spółek z tej samej branży, nabywając pakiet większościowy w spółce holdingowej. W okresie przejściowym członek zarządu spółki operacyjnej wspierał jej integrację z grupą, zachowując przy tym pakiet mniejszościowy udziałów. Umowie sprzedaży udziałów towarzyszyły dalsze uzgodnienia dotyczące wyjścia wspólnika i menadżera ze spółki, w tym związane z kontraktem menadżerskim i umowa o zakazie konkurencji.

Projekt prowadzony był przez dr Marcin Chomiuk (Partner kierujący praktyką M&A Corporate and Commercial ) oraz Magdalena Bartnik (Senior Associate w zespole M&A Corporate and Commercial oraz w zespole Employment), przy wsparciu Martyna Kwiatek (Associate, M&A Corporate and Commercial). Za aspekty podatkowe odpowiadała Magdalena Zasiewska (doradca podatkowy, Head of Tax).