Nadzwyczajne okoliczności zaistniałe w ostatnich latach i miesiącach nie pozostają bez wpływu na międzynarodową gospodarkę. Wybuch pandemii, rosnąca inflacja oraz rosyjska inwazja na Ukrainę stanowią dla przedsiębiorców istotne bodźce do przemyśleń o dalszej postawie inwestycyjnej. Niektórzy przyjmują ofensywną strategię zmierzającą do umocnienia pozycji na rynku lub reorganizacji biznesu i zapewnienia bezpieczeństwa. Inni wybierają defensywną postawę ukierunkowaną na utrzymanie wartości przedsiębiorstwa lub zapewnienie przetrwania biznesu (np. sprzedaż istotnych aktywów lub utworzenie wspólnego przedsięwzięcia z partnerami biznesowymi).

Niezależnie od obranego kierunku obecnie jeszcze bardziej istotne staje się zaplanowane oraz bezpieczne od strony prawno-podatkowej przeprowadzenie transakcji.

Na te oraz inne pytania odpowiedzą Państwu eksperci naszej kancelarii Magdalena Zasiewska (Head of Taxes) i Marcin Lewiński (Senior Associate) oraz doradcy M&A z Excalibur Capital podczas warsztatów szkoleniowych organizowanych z Akademią Spółek Kapitałowych, które odbędą się 30.06.2022, godz. 17:00 – 19:00.

Zapraszamy do udziału. (link)