Do Zespołu Prawa Zamówień Publicznych, Zespołu Postępowań Sądowych i Arbitrażowych oraz Zespołu Infrastruktury w kancelarii JDP dołączył adw. dr Łukasz Paweł Goniak na stanowisku Senior Associate.

Mec. dr Goniak specjalizuje się w kompleksowej obsłudze polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych w branży budowlanej, drogowej, transportowej i energetycznej, w tym przede wszystkim inwestycji realizowanych w drodze zamówień publicznych oraz w formule PPP. Doradza zarówno na etapie ubiegania się, jak i wykonania zamówienia.

Dotychczas pracował przy największych w kraju, a także unikatowych w skali Europy projektach infrastrukturalnych. Wspierał również wykonawców m.in. w międzynarodowych przetargach na inwestycje w ramach NATO SECURITY INVESTEMENT PROGRAM (NSIP) prowadzonych w oparciu o dyrektywy NATOwskie.

– Łukasz jest doświadczonym prawnikiem z imponującym doświadczeniem. Jego dotychczasowe zaangażowanie w toku największych przetargów z sektora infrastruktury odpowiada profilowi naszej kancelarii i oczekiwaniom klientów. Cieszę się z dołączenia Łukasza do zespołu i wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie nadal rozwijać praktykę Prawa zamówień publicznych w JDP na rynku, zarówno w znanych nam, jak i nowych obszarach. – mówi r. pr. Wojciech Merkwa, Counsel kierujący Zespołem Prawa Zamówień Publicznych w kancelarii JDP.

Adw. dr Łukasz Paweł Goniak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji (2012), a także wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych (2011) Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie. W 2017 roku obronił doktorat z wyróżnieniem, zostając jednocześnie w roku 2018 laureatem nagrody im. Pawła Stępki, przyznawanej przez KRRiT oraz UW za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny mediów elektronicznych. Ukończył także szereg kursów z zakresu prawa mediów i nowych technologii oraz prawa UE, w tym na tak prestiżowych uczelniach jak King’s College London czy University of Texas at Austin. Wcześniej, przez blisko 8 lat, pracował jako dziennikarz TVP S.A.