Kancelaria JDP doradzała Inter Metal (Grupa Saferoad) jako inwestorowi w procesie budowy najnowocześniejszej w Polsce ocynkowni ogniowej.

Obiekt powstał w Inowrocławiu i – jak podaje Inter Metal – jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie.

Kancelaria JDP doradzała Inter Metal w trakcie całego procesu inwestycyjnego, począwszy od przygotowania nieruchomości pod inwestycję, przygotowanie dokumentacji i wsparcie w negocjacjach umów wykonawczych, w tym umów o zaprojektowanie i dostawę technologii, w kwestiach związanych z pozwoleniami publicznoprawnymi, jak również w związku z rozliczeniem procesu budowlanego z jego poszczególnymi uczestnikami.

Szczególnym wyzwaniem organizacyjnym w ramach projektu była koordynacja działań poszczególnych uczestników procesu budowalnego, w tym włoskiego dostawcy technologii, w okresie ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

Spółce Inter Metal doradzał zespół prawników kierowany przez r. pr. Macieja Chrzana, LL.M. (Partnera, kierującego Zespołem Prawa Nieruchomości), w skład którego wchodzili adw. Jakub Majewski (Counsel), r. pr. Piotr Duma (Counsel), r. pr. Artur Krępa (Associate) oraz doradca podatkowy Magdalena Zasiewska (Head of Taxes).

Rynek Prawniczy

CEE Legal Matters