Kancelaria JDP doradzała 4PL Central Station Group w kompleksowych negocjacjach oraz wdrożeniu szwajcarsko-polskiej struktury joint venture z branży high-tech logistics, utworzonego przez 4PL Logistics Management AG oraz polską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Transakcja obejmowała przeniesienie przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem praw własności intelektualnej związanych z oprogramowaniem, ustanowienie wzajemnych zabezpieczeń finansowych oraz utworzenie kompleksowej struktury corporate governance dla nowo utworzonego podmiotu.

Transakcję obsługiwał Zespół Transakcyjny i Doradztwa Kontraktowego, kierowany przez dr. Marcina Chomiuka (Radca prawny, Partner), w skład którego wchodzili Marcin Lewiński (Adwokat, Senior Associate) oraz Magdalena Bartnik (Adwokat, Associate), wspierani przez Krzysztofa Bąka (Radca prawny, Associate) w zakresie praw własności intelektualnej oraz Magdalenę Zasiewską (Doradca podatkowy, Head of Tax) w obszarze podatkowym. Polska spółka wspierana była przez zespół prawny i podatkowy Grant Thornton.

4PL Logistics Management AG to szwajcarska spółka należąca do 4PL Central Station Group, która jest wiodącym europejskim dostawcą usług logistycznych świadczonych przez czwartą stronę (usługi 4PL), działająca jako generalny wykonawca projektów oraz rozwiązań logistycznych dostosowanych do potrzeb klienta, posiadająca rozległą wiedzę w zakresie logistyki, w szczególności z obszaru chemikaliów oraz inżynierii budowlanej, mechanicznej oraz kolejowej.

Celem joint venture jest przede wszystkim stworzenie i świadczenie innowacyjnych usług opartych o know-how z dziedziny rozwiązań logistycznych opracowanych przez 4PL Group, jak również opracowanie i stworzenie oprogramowania dla celów świadczenia usług oraz dostarczania wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw rozwiązań związanych z planowaniem procesów logistycznych i zarządzaniem nimi.

Rynek Prawniczy

CEE Legal Matters