Doradztwo prawne w zakresie Environmental Social Governance (ESG) broszura esg

ESG stało się w ostatnim czasie ważnym elementem biznesowego krajobrazu. Od wielu lat daje się zaobserwować rosnącą świadomość w zakresie wyzwań dotyczących zmian klimatu. Jej przejawem są chociażby ambitne cele klimatyczne ustanawiane przez organy Unii Europejskiej.

Ten kierunek myślenia został rozszerzony o zainteresowanie interesem społecznym i ładem korporacyjnym. Wszystko to jest motorem napędowym powstających i rozwijanych przepisów z zakresu ESG. Zmiany prawa powodują konieczność dostosowywania się przez rynek oraz jego uczestników – w tym szeroko rozumianych przedsiębiorców – do zmieniających się warunków prowadzenia działalności.

 

Doradzamy w zakresie ESG

ESG niesie za sobą szereg wyzwań, ale umiejętnie wdrożone może stanowić również szansę dla biznesu. Implementacja ESG prowadzi do bardziej efektywnego kosztowo i zrównoważonego prowadzenia działalności, pomaga wzmocnić wizerunek firmy, ułatwia dostęp do finansowania, dostęp do nowych klientów oraz podnosi kulturę organizacyjną firmy.

broszura esgJako kancelaria podążamy za tymi trendami i obieramy sobie za cel wsparcie naszych klientów w dostosowaniu ich działalności do wymagań, jakie wobec uczestników rynku stawia ESG.
Posiadamy zespół doradców z różnych obszarów prawa, którzy pomogą Państwu w przekształceniu Państwa działalności w zgodną z wymaganiami ESG.

W broszurze Doradztwo prawne w zakresie Environmental Social Governance (ESG) przedstawiamy opis usług świadczonych przez kancelarię JDP w obszarze ESG.


 

 


 

Kontakt

Masz pytania?

Potrzebujesz konkretnej usługi?

Twoja organizacja potrzebuje usługi doradczej szytej na miarę?

Skontaktuj się z nami:

Michał Urbański

Adwokat | Counsel

michal.urbanski@jdp-law.pl

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.


Biuletyn JDP

Regularnie publikujemy podsumowania zagadnień związanych z tematyką ESG w ramach newslettera „Biuletyn ESG”. Wyodrębniony zespół prawników kancelarii JDP dzieli się w nim wiedzą i doświadczeniami z obszaru ESG.

Poniżej znajdą Państwo spis treści dotychczasowych wydań „Biuletynu ESG” wraz z linkami. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią:

  1. Wprowadzenie do ESG
  2. Ramy prawne ESG – czyli gdzie szukać odpowiedzi
  3. Raportowanie ESG w pigułce. Co musisz wiedzieć jako raportujący i nie tylko
  4. Corporate governance w raportowaniu ESG
  5. Implementacja CSRD do polskiego porządku prawnego
  6. Przyjęcie przez Parlament Europejski dyrektywy CSDDD