Grupa Laumann zawarła przedwstępną umowę sprzedaży pakietu większościowego udziałów w Ponzio Polska. Ta skomplikowana transakcja transgraniczna obejmowała wiele aspektów z zakresu M&A i IP/IT oraz wymagała zgłoszenia zamiaru koncentracji w Polsce i na Litwie.

Grupa Laumann jest jednym z największych przedsiębiorstw rodzinnych w Niemczech. Biorąc pod uwagę, że do Grupy Laumann należą spółki VEKA AG i GEALAN, Grupa Laumann jest wiodącym ekspertem w dziedzinie ekstruzji profili PVC do okien i drzwi, rozwiązań fasadowych z PVC oraz technologii powierzchni, zatrudniając ponad 6500 pracowników, którzy działają w 40 lokalizacjach na 4 kontynentach.

Ponzio Polska należy do włoskiej Grupy Ponzio. Posiada jeden z największych magazynów w Polsce, cztery linie do malowania proszkowego i zatrudnia ponad 300 osób. Dzięki zaawansowanym technicznie, zróżnicowanym produktom, nowoczesnym zakładom produkcyjnym oraz niezawodnemu centrum logistycznemu, ugruntowała swoją pozycję czołowego dostawcy systemów aluminiowych w Polsce, w wielu krajach europejskich oraz poza nimi.

Grupie Laumann doradzał dr Marcin Chomiuk (Partner, Head of M&A, Corporate i Commercial) przy wsparciu Anny Nowodworskiej (Senior Associate, M&A, Corporate i Commercial), Barbary Kaczały (Senior Associate, M&A, Corporate i Commercial) i Pauliny Kucharskiej (Associate, M&A, Corporate i Commercial). Maciej Chrzan (Partner) oraz Daria Gromotka (Associate) odpowiedzialni byli za zgłoszenie zamiaru koncentracji. Amelia Prawda (Associate, IP/IT) wspierała klienta w kwestiach IP/IT, dr Joanna Ostojska-Kołodziej (Counsel, Head of Employment) w aspektach prawa pracy, natomiast Magdalena Zasiewska (Head of Tax) doradzała w kwestiach podatkowych.

Rynek prawniczy

Legal Business Polska

CEE Legal Matters