sukcesJDP świadczy kompleksowe doradztwo prawne na rzecz Nutricia z Grupy Danone w strategicznym projekcie – wartej 230 mln PLN rozbudowie Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu. Dzięki tej inwestycji Nutricia stanie się jedyną firmą na rynku produktów do żywienia dojelitowego, której produkty będą powstawać lokalnie w Polsce (dotąd były importowane).

Cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym przy budowie i rozbudowie zakładów przemysłowych w tak strategicznej i prestiżowej inwestycji Nutricia z Grupy Danone. Powstaje jedna z największych i najbardziej kompleksowych fabryk tej grupy w Europie. Pracujemy z Inwestorem już od inicjalnej fazy inwestycji dbając o zapewnienie jej zrealizowania w zakładanym czasie i budżecie” – powiedział prof. Przemysław Drapała, Partner zarządzający kancelarią JDP.

Inwestycja jest wyjątkowa z wielu względów. Przede wszystkim jej przedmiotem jest zakład produkcyjny wymagający szczególnego reżimu przygotowania i prowadzenia prac, także z uwagi na zaprojektowane rozwiązania technologiczne. W proces inwestycyjny zaangażowanych jest też wiele wyspecjalizowanych podmiotów, w tym zagranicznych, których działania są koordynowane w oparciu o opracowaną przez nas strategię prawną. Dziękujemy Nutricia za okazane nam zaufanie oraz bardzo dobrą współpracę w tym innowacyjnym projekcie. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do p. mec. Katarzyny Januszewskiej-Hawranek i p. Mariusza Bronowskiego” – dodał Mariusz Nowakowski, adwokat w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażowych, Zespole Infrastruktury JDP.

Obecnie trwają prace budowlane na terenie Zakładów Produkcyjnych w Opolu. Na kwiecień 2025 roku zaplanowano pierwszą komercyjną produkcję.

 

sukces

Klientowi doradzają:

prof. Przemysław Drapała (Partner zarządzający) oraz Mariusz Nowakowski (Counsel), wspierani przez Macieja Grzybowskiego, Mateusza Biciutko i Antoniego Kotarbę.