Ekspert prawa podatkowego Michał Jagielski oraz ekspert prawa IP/IT Wiktor Rainka od 1 sierpnia dołączyli do zespołu JDP.

Michał będzie współzarządzał Zespołem Doradztwa Podatkowego. Związany ostatnio z międzynarodowymi firmami doradczymi (PwC, Andersen), kilkanaście lat pracował w doradztwie podatkowym w firmach konsultingowych. W JDP będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój praktyki doradztwa podatkowego, ściśle współpracującej z pozostałymi praktykami, zapewniając holistyczne podejście do wyzwań klientów kancelarii.

Wiktor będzie kierował Zespołem IP/IT/Prawa reklamy i mediów. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, występuje w postępowaniach sądowych i doradza klientom, skupiając się na aspektach stanowiących podstawę ich działalności. Jest specjalistą od sytuacji kryzysowych oraz zabezpieczenia biznesu. Cenne doświadczenie zdobył jako doradca jednego z największych serwisów internetowych działających w mediach i e-commerce oraz międzynarodowej platformy streamingowej. Dzięki temu Wiktor może z dużym wyczuciem odpowiadać na potrzeby prawników wewnętrznych.

Jak przyznaje dr Marcin Chomiuk, Head of M&A, Corporate and Commercial Practice, dołączenie do JDP Michała Jagielskiego i Wiktora Rainka to istotne wzmocnienie zespołu wobec coraz większych wzywań rynku, na które kancelaria JDP konsekwentnie odpowiada. – Bardzo cieszymy się, że możemy powitać Michała i Wiktora w JDP. Ich doświadczenie i proklienckie oraz probiznesowe podejście wpisuje się w nasze dalsze plany rozwoju praktyk podatkowej oraz IP/IT – powiedział dr Marcin Chomiuk.